Pensjonat, Zakopane

ZAKRES:

projekt wykonawczy

PARAMETRY:

powierzchnia całkowita (podziemna) 1826 m2 powierzchnia całkowita (nadziemna) 3032 m2 powierzchnia użytkowa 3771 m2

OKRES PROJEKTOWANIA:

PW 05-08.2018

ARCHITEKTURA:

Gądek - Architekci - Biuro architektoniczne

W zakres niniejszego opracowania wchodzą obliczenia statyczno - wytrzymałościowe elementów konstrukcyjnych oraz wykonanie podstawowych rzutów wykonawczych i rysunków zbrojarskich dla projektowanego budynku.

   W budynku hotelowym z usługami można wyodrębnić dwa budynki: budynek nr 1 zlokalizowany na południowej części działki oraz budynek nr 2 lokalizowany na północnej części działki. Budynki połączone są w części podziemnej rampą zjazdową, a na piętrze +1 łącznikiem między budynkowy, który jest oddylatowany od budynku nr1przy osi G. W każdym z budynków w rozumieniu konstrukcyjnym znajduje się po 5 kondygnacji (1 podziemna, 4 nadziemne w tym jedna najwyższa kondygnacja przeznaczona na pomieszczenia techniczne).

Ustrój nośny o węzłach nieprzesuwnych. Sztywność poprzeczną budynku zapewniają tarcze ścian o konstrukcji żelbetowej, murowanej zwieńczone wieńcami z żelbetowymi monolitycznymi stropami. Fundamenty w postaci żelbetowych ław, stóp, płyt fundamentowych. Ustrój nośny kondygnacji nadziemnych to żelbetowe ściany, murowane ściany z żelbetowymi trzpieniami, żelbetowe słupy, belki żelbetowe, stalowe płatwie, monolityczne stropy oraz więźba wykonana z drewna.

Polityka Cookies
Regulamin
Copyright 2016 by Galistra